Dlaczego pies nie chce chodzić na smyczy?

Na pewno zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj jest obowiązkiem prowadzenie psa na smyczy. Inaczej w przeciwnym razie grozi nam kara w wysokości od 250 do 500 złotych. Pies powinien mieć smycz jest jego gwarancją bezpieczeństwa podczas spacerów. Smycz powinna dawać psu bezpieczeństwo i budować zaufanie między właścicielem a psem.

Jaką smycz kupić dla psa?

Smycz to pierwsze co powinniśmy kupić przed nauką chodzenia z nią. Jak więc ją dobrać? Z pomocą przychodzą wskazówki ekspertów z portalu www.faktycznie.pl. Dla szczeniaczka smycz powinna być lekka i o długości maksymalnie do 1,5 metra. Nie kupuj smyczy automatycznej. Nie jest dobrym rozwiązaniem dla szczeniaków jak i małych psów a tym bardziej dla osób początkujących. Taka smycz może się zaplątać między łapami psa i może zranić pieska. Natomiast smycz dla dużych psów powinna być szersza, mocniejsza i długa do maksymalnie 2,5 metra.

A co jeśli pies nie chce chodzić na smyczy?

Może być to kwestia źle dopasowanej obroży lub szelek. Obroża może zbyt mocno uciska psa lub szelki są za luźne lub za ciasne. Pies również może się bać któregoś miejsca gdzie byliście ostatnio, może warto zmienić miejsce spaceru.

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Najlepszym momentem na naukę będzie od maleńkości gdy dostaniemy psa do domu. Pierwsza nauka powinna odbywać się w zaciszu domu. Zacznij z psem spacerować po domu co jakiś czas po 10 minut. Możesz smycz puścić luźno i chodź za psem,nie napinaj smyczy.

Przyzwyczaj psa przede wszystkim do szelek lub obroży. Obroże może nosić przez cały czas nawet w domu. Wychodź z psem na spacery i przy tym go nagradzaj np. smakołykiem. Pamiętaj by smyczy nie napinać, powinna być luźno.

Częstsze wychodzenie z psem daje z pewnością rezultaty nauki. Powtarzanie czynności czyni cuda. Więc bądź cierpliwy.