Wyposażenie akwarium dla bojownika

Bojowniki to bardzo efektowne, kolorowe rybki, które chętnie są kupowane dzieciom. Ich dużą zaletą, poza wyglądem jest duża odporność na niekorzystne warunki i możliwość trzymania ich pojedynczo. To właśnie bojowniki zyskały taką popularność.

Jakie wyposażenie akwarium trzeba zapewnić bojownikowi?

Te drapieżne rybki nie mają dużych wymagań, dlatego nie ma konieczności zakupu filtra, czy grzałki do akwarium. Trzeba jednak dbać o to, aby woda była czysta, dlatego niezbędne jest regularne czyszczenie pojemnika z rybką. Dla bojowników najczęściej wybierana jest szklana kula, czyli okrągłe akwarium, które prezentuje się naprawdę pięknie, zwłaszcza gdy nasypiemy na dno kolorowy żwirek do akwarium i dodamy roślinki żywe lub sztuczne. Warto jednak pamiętać, że rybka będzie się lepiej czuła w standardowym prostokątnym akwarium, której może mieć niewielką pojemność, zwłaszcza jeśli bojownik będzie żył tam samotnie.

Warunki dla bojownika w akwarium

Wbrew powszechnej opinii bojowniki można hodować z innymi rybkami. Należy jednak wtedy pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków i dobrym wyborze rybek. Rybki możemy kupić wszędzie. Jak czytamy na stronie regionalnej Piekar, a więc piekaryinfo.pl, również i tam znajdziemy sklep stacjonarny z rybkami do akwarium. Najlepiej, gdy są to niewielkie rybki pływające w ławicach np. neonki lub gupiki. W takiej sytuacji niezbędne są: filtr do akwarium, grzałka do akwarium i oświetlenie do akwarium, aby stworzyć im właściwe warunki do życia. Z uwagi na to, że bojownik jest drapieżnikiem, pozostałe rybki muszą mieć również miejsce do chowania się. Dlatego w akwarium powinny znaleźć się żywe lub sztuczne roślinki i ewentualnie zamek do akwarium, czy inne domki, do których rybki będą mogły wpłynąć.